Blog

TVARY NEBOLI PROFILY SNUBNÍCH PRSTENŮ

Snubní prsteny jsou specifickým šperkem, který provází většinu partnerů celým životem. Při výběru svých prstenů by snoubenci neměli podléhat módním trendům a zaměřit se spíše na nadčasovost a jednoduchost designu svých prstenů.

Důležitý je samozřejmě vzhled prstenu a zvolený materiál, ať už je to drahý kov jako je zlato, stříbro, palladium, platina anebo titan či chirurgická ocel.

V tomto článku se chci zaměřit spíše na samotný tvar snubních prstenů.
V současnosti existuje celá řada tvarů snubních prstenů, výběr je skutečně široký. Když se na nabídku prstenů podíváme zblízka, zjistíme, že profily obrouček snubních prstenů jsou dva až tři základní. Od nich se víceméně odvozují všechny ostatní tvary.

Tvar snubních prstenů by měl být především praktický.

Asi nejpraktičtější a nejkomfortnější je tradiční anglický snubní prsten. Jde celosvětově a historicky nejpoužívanější tvar. Vzpomeňte si na pána prstenů. Ano, je to on, prsten, který vládne všem. Pro komfortnější nošení je prsten na vnější straně vyklenutý, tak je příjemný, jak pro prsteníček, tak i pro okolní prsty.

Tvarovou protiváhou tomuto tradičnímu prstenů je spíše modernější pojetí, kdy je prsten z vnějšku plochý. Pokud snubní prsten rozřízneme A prohlédneme si jeho profil jedná se v podstatě o obdélník. Ideální ale je, vnitřní i vnější hrany prstenů zakulatit, je to výrazně pohodlnější. Čím více však hrany zakulacujeme, tím méně působí prsten původním hranatým dojmem a stává se z něj spíše oválný profil.

Tím jsme se dostali k dalšímu velice komfortnímu profilu snubních prstenů a tím je profil oválný. Ten je z vnější i vnitřní strany rovný a však na bocích roviny spojují půlkruhy. Jednoduše řečeno prsten je rovný, ale boky má zakulacené.

Dalším profilem, který nemá v podstatě žádnou obvodovou ostrou hranu je profil eliptický, jak název napovídá v řezu se jedná o elipsu.
Hodně podobný je prsten, jenž má průřez klasického bochníku chleba, to znamená směrem ven od prstu nepravidelně vyklenutý a v místech kde se stýká s prstem je rovina.

Samozřejmě existuje řada dalších profilů. Všechny je v tomto článku nepopíši. Tvar snubních prstenů by měl být ale především praktický.

Pokud máte jakékoliv dotazy nejen k tvaru snubních prstenů, neváhejte nám zavolat nebo napsat.

David Lomos

 

logoff

Jungmannova 217,
Roztoky u Prahy 252 63

+420777282720
[email protected]

Vše co potřebujete

Navštivte nás

Zavoláme vám a domluvíme se na termínu prohlídky. Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.