Blog

Pro většinu Čechů je toto datum spojeno s jarem, všechno kvete, zpívají ptáci a teploty jsou parádní. A hlavně, nejen slovy klasika- „první máj je lásky čas“.

Užijte si prodloužený víkend. Pokud jste zaneprázdněný pár, pak je první máj skvělou příležitostí na krátkou dovolenou.

Překvapte svého partnera. Je snadné se navzájem považovat za samozřejmé, když jste spolu dlouho. Využijte první máj a ukažte, že ho stále milujete jako na začátku vztahu. Naplánujte a připravte nečekané překvapení.

Vážení klienti, náš šperkařský atelier vám nabízí pořízení nového šperku výrazně výhodněji.
Nový šperk pro vás vyrobíme z vašeho starého stříbra či zlata.

Jak na to?

Podívejte se, jestli doma nemáte staré zlaté nebo stříbrné šperky, zubní náhrady či jiné předměty, které už nevyužijete a my je od vás vykoupíme.

Následně společně vymyslíme, jak budou vaše nové šperky vypadat.

Vámi vybrané nové šperky mohou být z libovolného drahého kovu, nebo platiny a titanu, bez ohledu na druh materiálu, který přinesete.

Jestliže se cena doneseného drahého kovu vyrovná ceně nových šperků, můžete je mít zdarma.

Jestliže bude cena vámi dodaného drahého kovu nižší, rozdíl jednoduše doplatíte.

Jestliže bude cena vámi dodaného drahého kovu vyšší, máte nový šperk zdarma a ještě vám rozdíl vyplatíme.

Příklad: při ceně šperků 12.000 kč stačí donést cca. 20-24 g zlata ryzosti 585/1000(14 karátů).

Tato nabídka se vztahuje na všechny šperky- zásnubní prsteny, snubní prsteny nebo zakázkové originální šperky.

Snubní prsteny s rozličnou povrchovou strukturou jsou dnes poměrně oblíbené.
Spousta snoubenců v nich vidí odproštění se od rádoby dokonalého průmyslového tvaru současných šperků a předmětů obecně.
Šperky se strukturovaným povrchem působí daleko přirozeněji a příjemněji než vyumělkované průmyslové výrobky.
Při výrobě těchto snubních prstenů se většinou používají starobylé ruční techniky, ale i nejmodernější současné technologie výroby šperků.

Zde je několik technik, které používáme v našem atelieru www.daloo.cz

Pokovování snubních prstenů z bílého zlata rhodiem je asi nejrozšířenějším postupem nanášení jiných vrstev kovu na šperky.
Rhodium je bělavě našedlý kov patřící do skupiny platinových kovů. S platinou má řadu vlastností podobných, jednou z nich je barevnost a vysoká cena. Rhodiování je princip galvanického pokovení šperku ze slitiny bílého zlata kovem jiným v tomto případě Rhodiem.

Snubní prsteny jsou specifickým šperkem, který provází většinu partnerů celým životem. Při výběru svých prstenů by snoubenci neměli podléhat módním trendům a zaměřit se spíše na nadčasovost a jednoduchost designu svých prstenů.

Důležitý je samozřejmě vzhled prstenu a zvolený materiál, ať už je to drahý kov jako je zlato, stříbro, palladium, platina anebo titan či chirurgická ocel.

Titan či titanium má chemickou značku Ti s atomovým číslem 22. Je to temně šedavý ušlechtilý kov s nízkou hustotou vysoké pevnosti.

Titan dobře odolává korozi jak v chlorované, tak mořské vodě.

Titan objevil ve velké Británii William Gregor až v roce 1791, jde tedy v porovnání se zlatem a stříbrem o poměrně nový kov.

Při jeho pojmenování se Martin Heinrich inspiroval Titány v řecké mytologii.

Titan jako prvek, je v poměrně hojně zastoupen v zemské kůře, především v rutilu a ilmenitu.

Titan je extrahován z titaničitých minerálních rud, takzvaným Hunterovým procesem.

Svět šperků se netočí jen kolem zlata a briliantů. Velmi oblíbené a mnohem dostupnější jsou šperky s přírodními perlami. Perlové náhrdelníky už dávno nepatří k velké večerní róbě. Naopak dnes může perla doplnit jakýkoliv outfit. Jaké perlové skvosty si můžete pořídit a jak se o perlové šperky starat?

Design je anglické slovo, kořeny má však v latině. de-signare – vyznačit, označit, časem se mu dostalo i významu návrh či navrhnout.

Co je to design?

Kvalitní design obecně spojuje řadu věcí v jeden celek. Primárně vnímatelný je tvar vlastního výrobků dál a respektování technologických a technických zásad a dále uživatelova použitelnost v běžném životě.

jednou z nejdůležitějších součástí svatby jsou snubní prsteny, jejich výběr a nákup. Květinovou výzdobu a dort budete mít po svatbě maximálně na fotkách a ve vašich vzpomínkách. Snubní prsteny však budete nosit celý život. Na jakém prstu se snubní prsteny vlastně nosí A jakou ruku zvolit.
Pojďme se na toto téma podívat pohledem historie a současnosti.

Vykované snubní prsteny:

S nalézáním prvních hornin s obsahem kovů v přírodě, přichází potřeba a snaha o jeho zpracování. V pravěku přichází nejdříve bronz, jako slitina kovů, která je tvrdší než kovy čisté. Bronz se v historii lidstva stává tak významným, že je po něm pojmenované jedno období vývoje lidstva a sice doba bronzová. Paralelně začíná člověk zpracovávat zlato a stříbro. To se nalézá buď ve
valounech, zlatých a stříbrných žilách a v zlatonosném písku řek.

Diamant je nejcennějším přírodním nerostem. Využívá se hlavně ve šperkařství, diamanty s nedokonalostmi a synteticky vyráběné diamanty pak najdou uplatnění v průmyslu či optice. Co se na diamantu hodnotí předtím, než je vsazen do šperku? Jaké jsou jeho vlastnosti a proč se vyplatí do diamantu investovat?

logoff

Jungmannova 217,
Roztoky u Prahy 252 63

+420777282720
[email protected]

Vše co potřebujete

Navštivte nás

Zavoláme vám a domluvíme se na termínu prohlídky. Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.