Blog

ANGLICKÉ SNUBNÍ PRSTENY – DALOO KLASIK

Snubní prsteny jsou šperkem každodenního nošení. Proto je při jejich výběru velice důležité zaměřit se na jejich praktičnost a odolnost. Zásadní je vhodný výběr nejen designu, materiálu, ale především tvaru samotných prstenů.

V průběhu historie snubních prstenů se jejich tvar, design a materiál měnil. V současné době existuje mnoho tvarů ať už jednoduchých a praktických, tak i těch spíše okázalých až extravagantních, často nepraktických.

Celosvětově nejrozšířenější tvarem snubních prstenů je takzvaný anglický snubní prsten.

Jedná se o jednoduchý kroužek velice pohodlného tvaru. Profil prstenů je uvnitř směrem k prstu plochý a směrem ven vypouklý.

Vnitřní ploché tvarování prstenu dobře sedí na vlastním prstu.

Naopak k ostatním prstům je vnější vypouklý tvar prstenu maximálně vstřícný a komfortní.

Anglicky snubní prsten může mít různou šířku.
Od těch nejužších cca 2 mm až po ty nejširší 7- 8 mm Nejběžnější šířka je 4 až 5 mm.


Víte jaký je nejznámější anglický snubní prsten?...ten, který zná každý a který vládne všem? Ano mluvím o prstenu z legendární ságy Pán prstenů. V příběhu se sice nejedná o snubní prsten, ale je to přesně tvar anglického snubního prstenu.


V našem ateliéru vytváříme anglické snubní prsteny v řadě KLASIK. Používáme nejenom moderní titan a chirurgickou ocel, ale také zlato – klasické žluté nebo bílé, růžové či červené. Dále stříbro, platinu a palladium.

Závěrem lze říct, že pokud toužíte po maximálně komfortních, praktických a nadčasových prstenech, je právě anglický snubní prsten tou správnou volbou.

David Lomos

 

logoff

Jungmannova 217,
Roztoky u Prahy 252 63

+420777282720
[email protected]

Vše co potřebujete

Navštivte nás

Zavoláme vám a domluvíme se na termínu prohlídky. Kliknutím na tlačítko odeslat souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.